Goniophotometer: Powrót do podstaw

29 września, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z racji pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamysł pogadać o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy zarzewie światła jest jednorodne, to jest kultowy jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, o ile chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednakowoż daje przekonanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest sporo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wspomóc w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego ważne jest, ażeby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten typ urządzenia posiada stałą oś poziomą oraz ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten gatunek jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż także typ A gdy tudzież typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten kategoria jednostki jest używany do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten typ charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, że wersja C jest słynny jak struktury jednokolumnowe. Ten rodzaj struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ów wersja jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe oraz błyszczenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był celny deskrypcja zastosowań zaś typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów artykuł pomoże Ci utrzymywać się o wiele lepsze uchwycenie tych jednostek.