Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

29 września, 2022 Off By admin
Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został ukończony na technologii Blockchain a zapewne został uruchomiony w 2009 roku za pomocą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych tudzież uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów być może zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie oraz starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że opłata jak grom z jasnego nieba spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, bowiem nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, bo jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR natomiast ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto oraz dlaczego nie warto wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz później z grubsza 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – z tej przyczyny użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, iżby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej jak bank, iżby ronić pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na ogromnie bezpiecznej technologii blockchain oraz prawie zerowe szanse na włamanie a kradzież kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na szybki zarobek, a odtąd pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, tak aby użytkownicy przeprowadzili dużo badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze poprawnie jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zamian jednej, bo zauważono, iż kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, gdyby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w dalszym ciągu dominuje na rynku kryptowalut, natomiast jego uczestnictwo jak grom z jasnego nieba spadł spośród 90% do 38%, tudzież Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły zaś przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cały czas dominuje na rynku kryptowalut, przecież nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy rozważyć w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie zaś kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy nieco lat temu nie było bez trudu kupować kryptowaluty, toż teraz użytkownicy mają multum dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma para główne platformy bitcoin Unocoin portfel tudzież Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą wierzyć tudzież sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, natomiast nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna zaś sprzedaży, zaś użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę wewnątrz ukończenie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, tudzież zapłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin i przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax tudzież Zebpay to dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wręcz przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na przyspieszenie spośród innymi altcoinami, oraz nawet zmusiło Unocoin zaś innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, aby mogli handlować wieloma kryptowalutami z wyjątkiem handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe kupno zaś sprzedaż lecz Bitcoinów, w toku gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę oraz gdyby pasuje kobieta do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu mejl oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, można rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.